SEO Danışmanı – Furkan DANACI

SEO Danışmanı

Furkan Danacı, uzun süredir Google üzerinde bulunan işletmelere “SEO Danışmanı” ünvanında  hizmet veriyorum. SEO danışmanı olarak hizmet verdiğim işletmelere ne gibi çalışmalar yapabileceğimden biraz bahsetmek istiyorum.

SEO Danışmanı Nedir?

İnternet üzerinden yaptığınız iş için yeni müşteriler bulmanın sihirli anahtarı dijital dünyanın kapısını açmaktan geçiyor. Bu noktada varlığınızı sürdürebilmeniz adına başta Google olmak üzere, arama motorları optimizasyonuna önem vermelisiniz. Bu nedenle de, optimizasyon işlemlerini koordine etmenizi sağlayan SEO çalışmaları gerçekleştirmelisiniz.

Google’da üst sıralara çıkmak için bazı prosedürlerin uygulanması gerekir. Bu prosedürleri uygulamak için uzmanlardan destek almanız ve doğru adımları atmanız önemlidir. SEO danışmanı, işte burada devreye girer ve siteniz için gereken SEO stratejisini oluşturmada destek sunar.

SEO Danışmanı Kimdir?

SEO yani arama motoru optimizasyonu, bir web sitesinde başarılı olabilmek için gerekli ilk adımlardan biridir. Arama motorlarında, web sayfalarının içeriklerinin üst sıralara çıkması için bazı teknik kuralların uygulanması gerekir. Bunun için gereken yazı ve içerik tekniklerini uygulayan kişiler ise SEO danışmanı olarak nitelendirilir.

SEO danışmanlığı, günümüzde pek çok sektör için olmazsa olmazlardan biri olmuştur. Arama motoru sıralamalarında yükselmek ve site trafiğini arttırmak için SEO çalışmalarının uygulanması gerekir. Markanın tanınması, aslında tam anlamıyla markalaşması için SEO çalışmalarına ihtiyaç vardır. Web sayfalarını başarılı bir şekilde geliştirmek ve kaliteli bir yükseliş grafiği hazırlamak ise SEO danışmanının görevleri arasındadır.

Profesyonel bir SEO danışmanı; hitap edeceği hedef kitlesini tanımalı, araştırmalı, analitik düşünmeli ve pazarlama stratejisine hakim olmalıdır. SEO danışmanının temel görevleri ise web sitesinin var olan durumunu daha ileri götürmek ve markanın ününü arttırmaktır.

SEO Danışmanı Ne Yapar?

SEO Danışmanı Ne Yapar?

Her web sitesinin kendine özgü bir yapısı vardır. Bu nedenle siteye özel çalışma planlaması yapılması gerekir. Başarılı bir SEO danışmanı da bu çalışma planını, kusursuz bir şekilde hazırlamalıdır. Proje kapsamında yapacağı analizler ile doğru bir çalışma planı oluşturmalı ve SEO geliştirmelerini yapmalıdır. Bu çalışmalarda, dikkat ettiği konu başlıkları ise şunlar olmalıdır:

 • Sektör, rakip ve rekabet analizi
 • Hedef anahtar kelimelerin araştırılması
 • Site içi optimizasyon
 • Site hızı analizi ve geliştirmeleri
 • SEO testleri
 • Site denetimleri
 • İyileştirme optimizasyonları
 • Arama motorları tarafından alınmış cezalar
 • İçerik düzenlemesi
 • Eski ve kırık linklerin düzenlenmesi
 • Görseller optimizasyonu
 • Video optimizasyonu
 • Yol haritası hazırlama
 • Raporlama

SEO Danışmanı Nasıl Seçilmelidir?

SEO Danışmanı Nasıl Seçilmelidir?

SEO’da uzmanlık kazanmak için her şeyden önce iyi bir deneyim gerekir. Kurs ya da eğitimlerle SEO kapsamında temel bilgiler öğrenilebilir. Ancak tek başına yeterli gelmeyecektir. Bunun yanında SEO danışmanları, arama motorlarının algoritmasını çözebilmek adına yoğun bir çalışma programı izlerler. Deneme ve yanılma yönteminin yanında, istatiksel veriler yardımı ile araştırmalar yaparlar. Aynı zamanda dijital dünyada yaşanan gelişmeleri, düzenli olarak takip etmeleri gerekir.

Oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde yürütülmesi gereken SEO çalışmaları için uygun danışmanı seçmek önemlidir. Bu sayede, web sitesinin gelişimi hızlı ve güvenli bir şekilde sağlanabilir. SEO danışmanı seçerken, dikkat edilecek noktalar şöyle sıralanabilir:

 • Her şeyden önce danışmanın daha önceki projelerini incelemek gerekir.
 • Garanti sunan danışmanların güvenilirliği sorgulanmalıdır. SEO çalışmalarının tümüyle garanti sunması mümkün değildir. Bu şekilde garanti sunan kişilerden uzak durmak gerekir.
 • Sunulan SEO hizmetinin içeriğine dahi bilgi edinin. Böylelikle, sitenizi geliştirmek için neler yapılacağını ve yol haritasını değerlendirebilirsiniz.
 • Daha önce çalıştığı marka ya da işletmelerin web sitelerini inceleyin. Google sıralamasındaki konumunu öğrenin. Tasarım düzeni ve içerik kalitesini değerlendirin.
 • Eğer bir SEO danışmanlık ajansı ile çalışacaksanız; Google işletme yorumlarına göz atın. Müşterilerinin yaptığı yorumları okuyun.

Neden SEO Danışmanlık Desteği Alınmalıdır?

Neden SEO Danışmanlığı Alınmalıdır?

Bir markanın SEO desteği alarak başarıya ulaşması demek, satışlarında ve ziyaretçi trafiğinde de artış yaşanmış demektir. Marka değerini yükseltmek ve bilinirlik kazanmak için SEO danışmanlarına ihtiyaç, her geçen gün artmaktadır. Etkili bir SEO stratejisi için de deneyimli bir SEO danışmanı ile birlikte çalışmanız faydalı olacaktır.

SEO danışmanı ile çalışarak, sitenizin başarı grafiğini yükseltebilir ve uzun vadede etkili sonuçlar alabilirsiniz. Sitenize ve planlarınıza dair tüm bilgileri detaylı olarak SEO danışmanınız ile paylaşarak, sağlıklı bir süreç tamamlayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz ve atlamamanız gereken bir nokta vardır. O da, SEO çalışmalarının sonuçlarını en iyi şekilde alabilmek için sabırlı olmak gerektiğidir. Hiçbir SEO uzmanı, anında ilk sayfalarda yer alınacağının garantisini veremez. Ancak düzenli çalışmalar ve doğru adımlarla sitenizin performansı, sağlıklı bir şekilde arttırılabilir.

SEO Danışmanı – Furkan Danacı

6 yıldır SEO sektörünün içerisinde yer alıyorum. Farklı sektörlerde bulunan ve aktif olarak çalıştığım 60 web sitesine ekibimle birlikte SEO çalışmaları ve danışmanlığı yapmaktayız. Henüz SEO kavramı ile ilk kez tanışıyor iseniz SEO danışmanınız olabilirim.

SEO Danışmanlığında Fiyatlar

Tamamen sitenizin hedef kitlesine ve durumuna bağlıdır. Çünkü her sektörde yapılacak olan SEO çalışmaları farklılık gösterebiliyor. Ücretsiz olarak sitenizi bana göndererek analiz edip, teklif verebilirim. Ayrıntılar için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Bu arada Furkan Danacı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Hakkımda kısmına göz atabilirsiniz.

Sizlerle Tanışmaya Sabırsızlanıyorum 🙂

Projelerinizi hak ettiği yere getirmek için aşağıda bulunan formu doldurabilir, merhaba@furkandanaci.com adresine E-mail atabilir veyahut +90 545 627 1674 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Ajansımız – SEO FD

SEO Danışmanı

2016 Yılından bu yana ekip olarak SEO sektörünün içerisinde yer alıyoruz. Benimsediğimiz ilke tamamen şeffaf, mutlu müşteriler edinmek. Profesyonel olarak SEO Danışmanlığı hizmeti veriyoruz.