SEO Hizmeti

seo hizmeti

Tamamen bilinçli bir şekilde yönetilen, gelişmiş bir SEO hizmeti ile web sitenizin aldığı trafiği arttırmak ister misiniz? O zaman SEO hizmetimiz tam size göre!

Çevrimiçi yaptığınız her iş, biraz bile olsa SEO gerektirmektedir. Ancak bu, herkesin aynı tip SEO hizmetine ihtiyacı olduğu anlamına gelmemektedir. Ben Furkan Danacı, ihtiyaçlarınıza yönelik stratejiler geliştirerek, sizin için en doğru SEO hizmetini sunuyorum.

SEO hakkında merak ettikleriniz ve SEO hizmeti fiyatları ile ilgili haftanın 7 her günü, 09:00 – 20:30 arasında benimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Nedir?

SEO, bir web sitenin çevrimiçi olarak daha kolay bulunabilmesini sağlamak için yürütülen çalışmaları ifade etmektedir. İngilizcedeki Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) ifadesinin kısaltmasıdır.

SEO Hizmeti kapsamında, öncelikle web sitenizin Google, Yandex gibi arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmeye odaklanırılır. Bir web sitesi, arama motoru sıralamasında ne kadar yüksekte yer alırsa, ziyaret edilme olasılığı da o kadar yüksektir. Daha fazla trafik ise, işletmenize daha fazla satış ve daha fazla kazanç olarak geri dönecektir.

Arama Motorları Nasıl Çalışır?

Arama Motorları Nasıl Çalışır?

SEO basitçe, web sitelerinin arama motorlarının gözüne çarpması için yürütülen faaliyet ve uygulamalar olarak tanımlanabilir. Arama motorları, web sitesinde ne tür içeriklerin yer aldığını belirlemek için, internetteki web sayfalarını tarayan robotlar kullanmaktadır. Yeterli bilgiyi elde eden robotlar, bu web sayfalarını dizinlerine ekleyerek toplanan bilgiler ile webde aranabilir bir dizin oluşturmaktadır.

Arama motorlarının algoritması, bir kullanıcının arama sorgusunu dizinlerle ilgili bilgilerle eşleştirir ve arama yapanların doğru sonuçlar elde etmesini sağlar. Bu nedenle arama motorlarında ön plana çıkmak için en çok kullanılan anahtar kelimeleri tespit ederek web sitesi içeriklerinde bunları kullanmak, sayfa hızını ve mobil uyumluluğu arttırmak, iç ve dış bağlantılardan yararlanmak gibi çeşitli SEO uygulamalarından yararlanılması gerekmektedir. SEO hizmetlerinin hangi türünden yararlanılacağını belirlemek için bir SEO uzmanı ile çalışmak, işletmenizin web sitesi üzerinden kazanç sağlaması ve ziyaretçi sayısının artması açısında kritik öneme sahiptir.

SEO Hizmet Türleri Nelerdir?

Web sitenizin ve işletmenizin türüne göre talep edebileceğiniz birçok farklı SEO hizmeti vardır.

Aşağıdaki listede, başlıca SEO hizmetlerini ve açıklamalarını bulabilirsiniz:

 1. Teknik SEO Hizmeti
 2. Sayfa içi SEO Hizmeti
 3. Sayfa dışı SEO Hizmeti
 4. Yerel SEO Hizmeti
 5. Sesli SEO Hizmeti

1. Teknik SEO Hizmeti

Teknik SEO

Web sitenizin sıralamasını etkileyen teknik faktörlerin optimizasyonu.

Kod Verimliliği

Web sitesi optimizasyonu için önemli bir faktör, web sitesi için yazılmış kodun ne kadar verimli olduğudur. Gereksiz yere şişirilmiş ve verimsiz bir kod, web sitesinin yüklenme süresini yavaşlatabilmektedir.

Kodu verimli ve doğru bir şekilde kullanılmış bir web sitesi, Google tarafından daha iyi olarak algılanmaktadır. Google, daha az kod olduğunda bir sayfanın asıl anlamını daha kolay anlamaktadır. Bu sayede de sıralamanız daha iyileşmiş olacaktır.

Web Sitesi Hızı

Google; sıralama algoritmasını, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sık sık olarak güncellenmektedir. Google, bir sorgu için sonuç listesi hazırlarken, web sitesi hızını da sıralama faktörlerinden biri olarak görmektedir.  Çünkü daha hızlı bir web sitesi, ziyaretçilerine daha üstün bir kullanıcı deneyimi sağlamaktadır.

Diğer sıralama kriterleri eşit olduğunda; Google, daha hızlı olan bir siteyi daha üstte konumlandıracaktır. Çünkü daha hızlı çalışan bir site daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacaktır. Sayfalarınızın yüklenme hızının 2,5 saniyenin altında olması gerektiğini unutmayın.

Mobil Uyumluluk

Teknik SEO Hizmetleri kapsamında alınan bir diğer konu ise, web sitesinin mobil optimizasyonunun tamamlanmasıdır. Mobil optimizasyon, web sitenize mobil cihazlardan bağlanan ziyaretçilerinize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için gerçekleştirilmektedir.

Mobil uyumluluğa sahip olmayan bir web sitesi, masaüstü versiyonunu mobil ekrana sığdırmaya çalışacaktır. Küçük ekrana sığdırmak için, sayfadaki içeriğin boyutu küçültülmelidir, bu da genellikle sayfayı görünmez hale getirmektedir. Diğer tüm sıralama faktörleri eşit olduğunda, Google mobil uyumluluğu olan bir web sitesini daha yüksek bir sıralamada kullanıcılara sunacaktır.

SSL/HTTPS Uyumluluk

Google da, tıpkı kullanıcılar gibi daha güvenilir web sitelerini tercih etmektedir. Kötü amaçlı yazılım içeren bir web sitesi; Google tarafından zayıf ve güvenilir olmayan bir web sitesi olarak nitelendirilmektedir.

HTTPS, web sitesinin bir SSL sertifikasıyla korunduğu anlamına gelmektedir. Ziyaretçi ile web sitesi arasında güvenli bir bağlantı oluşturan bir iletişim protokolüdür. Bir web sitesinin, ziyaretçisi tarafından girilen bilgileri koruması Google için oldukça önemlidir. Bu nedenle de, SSL korumalı bir web sitesini, korumasız bir web sitesine göre daha iyi bir konumda sıralayacaktır.

2. Sayfa İçi SEO Hizmeti

Sayfa İçi SEO Hizmeti

Web sitesi sıralamasını etkileyen, sayfadaki görünür ögelerin optimizasyonu.

Sayfa Başlığı ve Meta Açıklaması

Bir web sayfasının başlık etiketi ve meta açıklamasının optimize edilmesi iki nedenden dolayı SEO sıralaması için kritik öneme sahiptir:

 1. Google’ın sayfanızı tam olarak anlayabilmesine yardımcı olması
 2. Rakiplerinizden farklılaşabilmek için fırsatlar sunması

Alacağınız SEO hizmeti kapsamında, Google’daki sıralamanızı ve organik trafiğinizi iyileştirmek adına, başlık etiketleriniz ve meta açıklamalarınız anahtar kelimeleriniz ile uyumlu olacak şekilde optimize edilecektir.

Ayrıca, rakiplerinizden farklılaşarak; ziyaretçilerinizin web sayfalarınızda daha zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz. İlgi çekici sayfa başlıkları ve meta açıklamaları, tıklama oranını arttırmanıza ve sayfadan ayrılma oranını düşürmenize yardımcı olacaktır.

Başlıklar

Google, iyi yapılandırılmış web sayfalarını takdir eder ve ödüllendirir. Başlık kullanımı, bir sayfadaki içeriğin düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu durum SEO açısından, bir sayfa için H1, H2, H3 gibi başlık etiketlerini tanımlamak olmaktadır. Her kapsamlı konu birçok alt konu barındırdığından, içeriğin alt başlıklara ayrılması oldukça önemlidir. SEO hizmeti sağlayıcıları, bu başlıkların nasıl optimize gerektiği konusunda size gerekli desteği sunacaklardır.

Sayfa İçeriği

Bir web sayfasının içeriği (metni), o sayfanın elde edeceği sıralama için kritik bir öneme sahiptir. Google, bir ziyaretçinin bir sayfada ne kadar süre geçirdiğine dikkat etmektedir. Optimizasyon çalışmalarınız, metin içeriğinden bağımsız bir şekilde gerçekleştirilirse; yakaladığınız iyileşme oldukça kısa ömürlü olacaktır.

Ayrıca, sayfa içeriği okuyucularınıza bir değer sağlamalıdır. Örneğin sunduğunuz hizmetleri basit bir şekilde listelemek oldukça sıkıcıdır. Potansiyel müşterilerinize, bu hizmetlerin potansiyel faydalarından da bahsettiğinizde, sayfalarınız daha ilgi çekici hale gelmeye başlayacaktır.

3. Sayfa Dışı SEO Hizmetleri

Sayfa Dışı SEO Hizmeti

Sayfanın kendisiyle ilgili olmayan optimizasyon uygulamaları.

Sayfa dışı SEO hizmetleri, bir web sitesi için iyi bir sıralamaya neden olacak alan adı (domain) otoritesini arttırmanıza yardımcı olmaktadır. Sayfa içi SEO, arama motorlarının web sayfanızı daha iyi anlamasına yardımcı olurken; sayfa dışı SEO ise web sitenizin sahip olduğu otorite değerini arttırmanıza olanak tanımaktadır.

Sosyal Medya

Sosyal medyayı aktif olarak kullanmak, marka bilinirliliğinizi ve potansiyel müşterilerinizin sayısını arttırmanıza yardımcı olmaktadır. Bir web sitesi sosyal medyada ne kadar aktif olursa, sosyal medya kullanıcılarının o web sitesini ziyaret etme olasılıkları da o kadar yüksektir.

Backlink

Google sıralama algoritmasının en çok dikkat ettiği unsurların başında Backlink’ler (Geri Bağlantılar) gelmektedir. Google için, web siteleri arasında oluşturulmuş Backlink’ler; bu sitelerin birbirine kefil olması gibidir. Bir web sitesi, kendi sektöründen ne kadar çok sayıda Backlink alırsa, Google o siteyi o kadar otorite sahibi görecektir.

Geri Bağlantılar, alan adı otoritesi ve iyi bir sıralama için kritik öneme sahip olduğundan dolayı, Spam açısından yoğun bir şekilde kötü niyetli kullanılmaktadır.

Sıralamanızı yükseltmek için, kaliteli ve alan adı otoritesi yüksek web sitelerinden Backlink almanız oldukça önemlidir. Bu nedenle, aldığınız SEO hizmeti kapsamında, Backlink profilinizin takip altına alınacağından emin olmalısınız.

4. Yerel SEO Hizmetleri

Yerel SEO Hizmeti

Arama motorlarındaki sıralamayı yerel düzeyde iyileştirmek için yürütülen optimizasyon çalışmaları.

Yerel SEO Hizmetleri; il, ilçe veya bölge düzeyinde faaliyetlerini yürüten işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Geleneksel SEO’ya benzer şekilde; yerel SEO hizmetleri, işletmenize yakın müşteriler için çevrimiçi arama sonuçlarındaki sıralamanızı arttırmaya odaklanmaktadır.

Yerel SEO’nun amacı, kendi bölgenizde yapılmış bir arama sonuçlarında en üst sırada listelenmektir. Sonuç olarak, daha fazla kişinin yerel işletmenizi bulabilmesi, sizinle iletişim kurabilmesi için en üst sıralarda yer almanıza yardımcı olmaktadır.

5. Sesli SEO Hizmetleri

Sesli SEO Hizmeti

Sesli aramalar için sıralama iyileştirme çalışmaları.

Sesli arama optimizasyonu, SEO’nun en yeni şeklidir. Kullanıcıların çoğu yazmak yerine sesli arama yapmayı tercih etmeye başlamıştır. Sesli SEO hizmetlerinin öncelikleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Hızlı bir web sitesine sahip olmak,
 • SSL güvenlik sertifikasına sahip olmak,
 • Web sitesi şifrelemesi için net bir şekilde tanımlanmış bir soru ve en fazla 30 kelimeden oluşan bir cevap oluşturmak

SEO İşletmenize Nasıl Katkı Sağlar?

Dijital dünyada büyüme ve SEO alanında uzman kadrosu ile hizmetlerini uzun yıllardır sürdüren Furkan Danacı SEO hizmeti ekibi olarak, arama motorlarında yaşanan tüm değişiklikleri anlık olarak tespit etmekte ve müşterilerimize sağladığımız SEO hizmetlerini bu değişikliklere uyum sağlayacak biçimde geliştirmekteyiz. Sunduğumuz SEO hizmetlerinin, işletmelerinize olan katkıları şöyle sıralanabilir:

 • İnternet siteniz müşterilere rakiplerinizden önce ulaşır.
 • Mevcut müşterileriniz için daha güvenilir ve otoriter bir imaj çizmiş olursunuz.
 • Hazırladığınız nitelikli ve kaliteli içeriklerle kullanıcılara bilgi vererek yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede, işletmenizin hizmet verdiği alanda uzman olduğunuza dair vurgu yapmış da olursunuz.
 • SEO aracılığı ile müşterilerinizi tanıyabilir, müşteri davranışlarını anlayarak gelecek hareket planlarınızı buna uygun olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hizmet verdiğiniz sektörde en çok hangi konuda bilgi toplandığını ve ne tarz ürünlerin daha fazla ilgi topladığını keşfedebilirsiniz.
 • Hizmet ve ürün satışlarınızı arttırarak hem kazanç elde edebilir hem de işletmenizin daha fazla kişi tarafından tanınmasını sağlayabilirsiniz.

Furkan Danacı SEO Hizmeti

Profesyonel SEO Hizmeti

SEO hizmeti elde edilen kazancı arttırmak, arama sonuçlarında daha iyi bir sıralama almak ve web sitesinde daha fazla trafik elde etmek için amacıyla talep edilen bir hizmet türüdür. Furkan Danacı olarak, kullanıcı odaklı geliştirdiğim SEO hizmetleri, web siteniz için en uygun çalışmaları ve stratejileri içermektedir. Rakip işletmeler arasında öne çıkmak, kazancınızı ve müşteri sayınızı arttırmak ve markanızın herkesin güvenini kazanmasını istiyorsanız SEO hizmeti almaya ihtiyaç duyuyorsunuz demektir.

SEO hizmeti süreci, markanıza popülerlik ve güvenilirlik kazandırarak olumlu bir imaja sahip olmasını sağlamaktadır. Sunduğumuz SEO hizmeti tamamen sizin istek ve tercihleriniz göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmektedir. Hangi türde SEO hizmetinden yararlanılacağı ise işletmenizin boyutu, konumu, hangi alanda uzman olduğu ve neyi amaçladığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

İşletmenizin web sitesi için en uygun SEO hizmeti türünün belirlenmesi, sitenizin backlink profilinin çıkartılması, sitenizde bulunan kırık linklerin düzeltilmesi ve işletmenizin güçlü yönlerini ortaya çıkaran düzeltmelerin gerçekleşmesi gibi hizmetlere Furkan Danacı farkıyla ulaşabilirsiniz. Ücretsiz SEO analizi yazılımı hizmetimize furkandanaci.com adresi üzerinden ulaşabilir, web sitenizin SEO durumunu ve eksikliklerini hiçbir ücret ödemeden tespit edebilirsiniz. Siz de SEO sürecini benim liderliğimde götürmek istiyorsanız, tanışmak ve daha fazla bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.