SEO’nun Önümüzdeki Yıllarda Yeri

SEO kelimesini aslında daha öncelerden defalarca duydunuz. Çünkü artık günümüzde internet teknolojisi hayatımızın her yerine girdi. Bunlara en basitinden örnek vermek gerekirse, aklımıza takılan en ufak bir şeyi arama motorunda aratarak bilgi sahibi olabiliyoruz veya bize en yakın dükkandan gece yarısı yemek söyleyebiliyoruz. Dünya’nın bir ucunda olan son dakika haberlerine anında ulaşabiliyoruz.

İlk internet sitesinin kuruluşundan bu yana farklı platformlarda farklı kategorilerde onlarca web sitesi internet Dünyasında ki yerini aldı ve bu ağ halen genişlemeye devam ediyor. Genişleyen ağ zamanla Arama Motoru Optimizasyonu adında bir kavramı beraberinde getirdi. Kurulduğu ilk zamanlar Google arama motorunu kandırmak oldukça kolaydı. Onlarca anahtar kelime ve backlink ile doldurulmuş sayfalar Google de ilk sayfalarda rahatlıkla yer alabiliyordu. Gelişen teknolojiye ayak uydurmayı başaran Google, kullanıcıların en doğru sonuçlara ulaşması için onlarca kural ve algoritma geliştirdi.

Böylelikle günümüzde son halini alan Google, en özgün ve ziyaretçiyi en memnun eden internet sitelerini ödüllendirdi. Zamanla internet sitelerinin çoğalmasıyla ortaya akıl almaz bir rekabet çıktı. Haber siteleri, E-Ticaret siteleri, Blog siteleri birbiri ile adeta yarış içerisindeler. Bu yarışta galip gelmek isteyen internet sitesi sahipleri SEO kavramı ile bu şekilde tanışmış oldular. Seo kelimesi böylelikle popülerleşmeye ve bir iş seviyesine gelmeye başladı.

SEO’nun Gelecekti Yeri

Kurulan SEO ajansları, farklı sektörlerden teklif almaya ve vermeye başladı. SEO sektöründe böylelikle ciddi meblağlar dönmeye başladı. Sitelere içerik hizmeti verenler, Optimizasyon hizmeti verenler, Backlink hizmeti verenler vs. gibi birçok dalda birçok kişi ticaret yapmaya başladı. İçinde bulunduğumuz günlerde de bu iş çapı oldukça fazla genişleme katediyor. Diyeceğimiz o ki SEO zamanla değer kazandı ve kazanmaya devam ediyor. SEO’nun gelecekti yeri oldukça değerli. İnternet sitelerine meraklı iseniz Seo konusunda mutlaka ama mutlaka kendinizi geliştirmelisiniz. Güncellenen Google Algoritmaların’dan etkilenmemeli ve ayak uydurmalısınız. Çok basit kelimelerde çıkarak yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

SEO konusunda kendimi geliştirmeye ve bildiklerimi sizlere aktarmaya çalışıyorum. Sizde içeriklerimi takip ederek Arama Motoru Optimizasyonun’da kendinizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*